Kadırga Yaylası Hediyelik Eşya Pazarı

48

Güzelliği ile efsaneleşen Kadırga Yaylası’nı daha yakından tanımak için Kadırga Şenlikleri’nin düzenlendiği Temmuz ayı kadar güzel bir dönem olamaz. Yaylanın eşsiz güzelliği Kadırga Yaylası Hediyelik Eşya Pazarı ile de unutulmaz güzellikler sunar. Eski dönemlerdeki Rumca adı Eskala olan Kadırga Yaylası; Trabzon ve Gümüşhane arasında yer alan Kürtün ilçesine bağlı, 2300 rakımda bulunan bir yayla olarak milyonlarca tatilcinin uğrağı konumunda bir bölgedir. Her yıl milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Kadırga Yaylası, çeşitli etkinliklerle misafirlerine ev sahipliği yapmaktadır. Hediyelik eşya pazarından yaylanın eşsiz manzarasına kadar birçok güzellik bölgede misafirlerini bekliyor. Güzelliği ile efsaneleşen Kadırga Yaylası’nı daha yakından tanımak için Kadırga Şenlikleri’nin düzenlendiği Temmuz ayı kadar güzel bir dönem olamaz. Yaylanın eşsiz güzelliği Kadırga Yaylası Hediyelik Eşya Pazarı ile de unutulmaz güzellikler sunar.

Kadırga Yaylası Hediyelik Eşya Pazarı ve Otçu Şenlikleri

Kadırga Festivali ya da diğer adıyla Kadırga Yaylası Otçu Şenlikleri, her sene Temmuz ayının üçüncü haftasından itibaren başlamaktadır. Her seferinde Cumartesi gününe denk getirilen bu nadide festivale her yıl farklı yaylalardan, komşu illerden hatta yurt içi ve yurt dışı birbirinden farklı bölgelerden binlerce misafir katılıyor. Yerli malı ve kültürel anlamda birçok zenginliğin tanıtılıp misafirlere sunulduğu bu ortamda çeşitli gıda ürünleri ve hediyelik eşyalar da kendilerine alıcı buluyor.  Şenliklerde Kadırga Yaylası ve civarında üretilen gıda ürünleri ve hediyelik eşyalarla süslenen pazar ve panayırlar kuruluyor ve yayla sakinleri eğlenceli bir ortamla misafirlerini ağırlıyor. Kadırga Festivalinde her yıl yer alan aktiviteleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Kadırga Şenlikleri Hediyelik Eşya Pazarı,
 • Konserler,
 • Yayla Gezileri,
 • Halk Oyunları Gösterisi,
 • Yarışmalar,
 • Lezzet Tadımları.

Kadırga Yaylası Şenlikleri’nde saydığımız etkinliklerin dışında her yıl bambaşka güzellikler misafirler için yeniden düzenleniyor ve sürpriz etkinliklerle daha güzel bir hale geliyor.

Kadırga Yaylası Şenlikleri’nde Kurulan Hediyelik Eşya Pazarı

Kadırga Yaylası, her yıl bölgede üretilen organik ürünlerden ve çeşitli hediyelik eşyalardan oluşan büyük ve bereketi bir pazarla kapılarını yeniden açar. Misafirlerin her seferinde torbalarını bereketle doldurarak ayrıldığı Kadırga Yaylası Hediyelik Eşya Pazarı’nda onlarca çeşit ürün bulunuyor. Hediyelik eşya pazarında el yapımı birçok hediyelik eşyanın yanı sıra aşağıdaki organik yayla gıdaları gibi ürünler de tezgâhları süslemektedir:

 • Organik kestane balı,
 • Uzayan peynir,
 • Çökelek,
 • Kuru çay,
 • Tereyağı.

Kadırga Yaylası’nın eşsiz güzelliğini keşfetmek ve yöresel ürünlerle tanışmak için Kadırga Yaylası Şenlikleri’nin yapıldığı temmuz ayının üçüncü haftasında ve yaz boyunca dilediğiniz zaman beldeyi ziyaret edebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.