Kadirga Yaylasına Nasıl Gidilir?

563

Büyüleyici bir güzelliğe sahip, yılın belli dönemlerinde kapılarını milyonlarca ziyaretçiye açan Kadırga Yaylası, doğal güzellikleri ile tatil için bulunmaz fırsatlar sunuyor. Eşsiz doğasıyla Kadırga Yaylası, Karadeniz bölgesinin en sevilen yaşam alanlarından birini oluşturuyor. Kadırga Yaylası’nın birbirinden güzel mekânlarını gezmek ve vazgeçilmez lezzetlerini tatmak için bir yol haritası çizelim. Kadırga Yaylası’na nasıl gidilir, birlikte öğrenelim.

Kadırga Yaylası Üstü Açık Camiye Nasıl Gidilir?

Kadirga yaylasına seyahat etmek, nasıl gidilir. Kadirga yaylasına gitmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Herhangi bir oba, çeşme, tarihi açık camiye, kadirga yaylası pazar yerine adım adım yol tarifi. Herhangi bir yere kaybolmadan nasıl gideceğini birlikte keşfedelim.

Kadırga Yaylası Nerededir?

Kadırga Yaylası, yaklaşık 2300 metre yükseklikte bir rakıma sahip olan ve bu özelliği nedeniyle ağaç yetiştirmeye pek müsait olmayan bir bölgedir. Gümüşhane ve Trabzon arasında yer alan Kadırga Yaylası, Gümüşhane iline bağlıdır. Aynı zamanda yayla, Kürtün ilçesi içerisinde yer alan Süme köyünde bulunmaktadır. Ancak farklı opsiyonlarla birlikte ulaşım kolay bir hale gelmiştir. Peki bu ulaşım yolları nelerdir? Kadırga Yaylası’na nasıl gidilir?

Kadirga Yaylası Ulaşım

Kadirgada herhangi bir yere giderken canlı yol tarifi’ni kullanarak nereye ne kadar gitmen gerektiği tedirginliğini yaşamaya gerek yoktur. Dinlenme olanakları, geniş çim sahaları ve bünyesinde barındırdığı turizm noktaları ileKadirgaYaylası, yılın yaz aylarında kalabalık olmaktadır. Trafik durumu gün içerisinde çok sakinken, sabah giriş ve akşam ise iş çıkış saatlerinde oldukça yoğundur.

Turizm sezonunun başlamasıyla bu yoğunluk daha da artmaktadır. Kadirga Yaylasının ulaşım ağının çok yönlü olması, bünyesinde özel toplu taşıma araçlarının yanı sıra dolmuşların hizmette olması hem yayla sakinleri hem de turistler için avantaj sağlamaktadır.

Rotanızı öğlen ve ikindi saatlerinde ayarlarsanız, özel araç, otobüs ve dolmuş size daha çok yardımcı olacaktır. Ancak sabah erken saatlerde ya da akşam üzerinde bir yerlere gitmeyi düşünüyorsanız, tren ve metro ağından yararlanmak daha idealdir.

Kadırga Yaylası’na gidiş için farklı yollar bulunmaktadır. Trabzon ve Gümüşhane yönlerinden olmak üzere iki farklı yol üzerinden Kadırga Yaylası’na ulaşmak mümkündür. Yaylaya gitmek için izlenecek yolları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Vakfıkebir Tonya Kadirga Yolu

 • Trabzon Yönünden (Tonya – Kadırga Yaylası): Trabzon yönünden Kadırga Yaylası’na gidiş için Tonya bölesi üzerinden ilerlemek gerekir. Bu güzergâhta yol uzunluğu 38 km’dir.

Akcaabat Haçkalı Baba Düzköy Kadirga Yolu

 • Trabzon Yönünden (Akcaabat Haçkalı Baba Düzköy – Kadırga Yaylası): Düzköy yönünden 30 km’lik yol sonrası Kadırga Yaylası’na ulaşmak mümkündür. Gümüşhane Yönünden (Kürtün Erikbeli – Kadırga Yaylası): Gümüşhane yönünden Kadırga Yaylası’na ulaşmak için 34 km’lik uzunluktaki Kürtün ilçesi yolu kullanılabilir

Trabzon Maçka Ziğana Kadirga Yolu

 • Zigana Yönünden (Zigana – Kadırga Yaylası): Zigana yönünden yaylaya ulaşmak için de doğrudan 14 km’lik Zigana Kadırga Yaylası yolu kullanılabilir.

Gümüşhane Öz kürtün Erikbeli Kadirga Yolu

 • Gümüşhane Yönünden (Kürtün Erikbeli – Kadırga Yaylası): Gümüşhane yönünden Kadırga Yaylası’na ulaşmak için 34 km’lik uzunluktaki Kürtün ilçesi yolu kullanılabilir

Kadirga Yaylası Üstü Açık Camii Nerededir?

Navigasyon İle Ulaşım Kadirga Yaylası konum bilgisine iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kadırga Yaylası’na ulaşım için belirtilen güzergâhlara doğru hareket eden çeşitli dolmuş ve otobüslerle ulaşım sağlamak mümkündür. Özel araçlarla ulaşımı da oldukça pratik olan yaylanın erişimi çevrede bulunan diğer yaylalarla da desteklenir. Kadırga Yaylası çevresinde bulunan diğer yaylaları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Başoba,
 • Sürmene,
 • Kazmaköy,
 • Akkese,
 • Uruğ,
 • Çeşmeler,
 • Geyikli,
 • Ören,
 • Beypınar.

Kadirga Yaylasına Yolcu Taşıyan Dolmuşlar

CEYLAN

( Zülfikar Ali Uludüz ) İletişim :Tel: 0 ( 535 ) 336 45 78

AŞKIN

( Aşkın KONAK ) İletişim :Tel: 0 ( 537 ) 706 51 42

Kadirga Yaylasında günübirlik aktiviteleriniz için rahat konaklama hizmetleri veren yerler için Foleya Hotel Restourant Tatil Köyü sayfasını kontrol edebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.