Trabzon Gezi Rehberi

218

Karadeniz’in en güzel değerlerini sizlere sunan Trabzon Gezi Rehberi Zigana dağı zirvesindeki Kadırga Yaylası özellikleri anlatıyor. Gidenler bilir, gidemeyenler için harikulade bir maceranın kapılarını açmaya devam ediyor. Bu konuda siz de istekliyseniz, Kadırga Yaylası Gezi Rehberi içinde belirteceğimiz noktalara kulak verin. Kadırga Yaylası gezi rehberi içinde sizler için sunduğumuz rotayı çizmeniz halinde asla unutmak istemeyeceğiniz bir deneyimi noktalamış olacaksınız. Hazırsanız, başlayalım.

Trabzon Gezi Rehberi

Kadırga Yaylası’nda gezeceğiniz pek çok yer var. O nedenle yorulmaya hazır olun. Çünkü Kadırga Yaylası, ziyaretçilerine yalnızca doğal güzellikler sunmuyor. Beklentinizden çok daha fazlasına sahip.

kadirga-yaylasi-gezi-rehberi

Trabzon Gezi Rehberi – Kadirga Yaylası Gezilecek Yerler

 1. Tarihi Üstü Açık Camii
 2. Kadirga Açık Pazar Panayır
 3. Çalı Çileği Bahçeleri – Yayla Çiçeği Bahçeleri
 4. Camiler ( Eskala Büyük Camii – Oguz Evliya Gıranı )
 5. Çeşmeler ( Taş oluk- Oruçbozan – Çevirme – Garafetuhu – Cordana Suyu )
 6. Evliyalar
 7. Cıngırik Kuyusu
 8. Sazalanı
 9. Evliya Gıranı
 10. Göller (Limni Gölü – Çevirme Göleti )
 11. Perili Ev
 12. Acı sular ( Limni Gölü )
 13. Ziğana Dağı
 14. Dikkaya
 15. Taş Bogazı

Tarihi Üstü Açık Camii

Üstü Açık Cami hikayesi yaşayan bir efsanedir. Vaktinizi nasıl geçirmek istediğiniz biraz da size bağlıdır. Çünkü bu doğal güzelliğe sahip bölge çeşitli etkinlikler geliştirmeye uygundur. Kadırga Yaylası gezi rehberi içinde, istediğiniz aktiviteyi gerçekleştirebilmeniz mümkün. Doğa yürüyüşü yapmayı sevenler için de sevdikleriyle mangal keyfi yapmaktan hoşlananlar için de etkinlikler oluşturulabilmektedir. Konaklamak için de çeşitli imkanların bulunması yaylanın eşsiz özelliklerinden biridir.

KADİRGA YAYLASI TARİHİ ÜSTÜ AÇIK CAMİİ

 

Kadirga Yaylasına nasıl gidilir ? blog yazımızı okudunuz mu?

Matematik öğretmeni Yalçın ALGAN tarafından kaleme alınmıştır.

Site Matematik Özel Ders Öğretmeni Yalçın ALGAN tarafından yapılmıştır. Yalçın ALGAN  Kadirga yaylası Oğuz obası çatırdüzü mevkiinde yaylada doğmuştur.

Trabzon’a yolunuz düştüğünde gezi rehberi bölümünde Kadirga Yaylasını kesinlikle gezmenizi tavsiye ederim.

Özellikle Tarihi Üstü açık camii ve Kadirga Yaylasında cuma günleri kurulan cuma pazarını ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Kadirga yaylasındaki yaşantıyı, esnafların duvar resimlerinde yaylanın eski resimlerini, Temmuz ayının 2. haftası yapılan Otçular haftasına katılmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

 

Ürün Sipariş Formu

Error: Contact form not found.

Ziyaretçi Yorumları (1)

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.